Jak získat Codice Fiscale online – Ultimate Guide

Jak získat italský daňový kód – Codice Fiscale online?

Pokud vás zajímá, zda můžete získat Codice Fiscale online (italské daňové číslo / italské Daňový kód / italské DIČ )  odpověď je ANO! Je zdarma & snadné, i když zpočátku to může být matoucí, i když vyhledávání „Codice Fiscale Italy online“ nebo podobná klíčová slova na Googlu nezískalo žádné dobré odpovědi.
 
Ujišťuji vás, že je může získat každý, i když ještě nejste v Itálii a ještě nemáte vízum & povolení k pobytu (permesso di soggiorno).
 
Proč jsem si tak jistý, že to píšu? Protože již mnoho let sdílím informace za poplatek s lidmi z většiny zemí světa, jak získat Codice Fiscale v Itálii online nebo offline.
 
S trochou trpělivosti má každý svůj Codice Fiscale za minimální nebo žádné úsilí. Stačí důvěřovat procesu & Recenze ★★★★★ 5★ & Získejte svůj Codice Fiscale online.
 
Vždy můžete požádejte o pomoc s vyplněním formuláře Codice Fiscale pro vás, pokud se vám jeho vyplnění zdá příliš složité (není! 😉 ). Naštěstí, pokud ještě nejste v Itálii, můžete se přihlásit v kterékoli italské konzulární úřady v zemi vašeho bydliště.
 
Ve většině případů lze vše provést online, aniž byste museli cestovat do hlavního města (nebo některých největších měst) vaší země. Může to být velmi rychlé nebo vám to zabere více času, než když si to aplikujete sami online, protože byste si jej měli pořídit dříve než později, abyste se později vyhnuli stresu, zvláště pokud neznáte italskou byrokratickou praxi.

Jak získám Codice Fiscale online?

Jak snadno zažádat o italský daňový kód (jak vytvořit Codice Fiscale online) ve 3 krocích:

Postup k jak požádat online o Codice Fiscale ze Spojených států & jak požádat o Codice Fiscale z USA

jak požádat o Codice Fiscale ze Spojeného království, je totéž,

nezáleží na tom, ze které země žádáte, v rámci EU nebo mimo ni (včetně zemí Schengenu).

1. STÁHNOUT FORMULÁŘ PŘIHLÁŠKY FISCALE CODICE 

Vytiskněte a vyplňte oficiální formulář z webu Agenzia delle Entrate, napište své údaje přímo do .pdf (doporučeno). Formulář a pokyny jsou v ANGLIČTINA | NĚMČINA | ŠPANĚLŠTINA | ITALŠTINA | FRANCOUZSKY | SLOVINŠTINA

Úplný průvodce jak vyplnit formulář Codice Fiscale?

Chcete-li se rychle naučit, jak vyplnit formulář Codice Fiscale: PŘED VYPLNĚNÝ KODICE FORMULÁŘ FISKÁLNÍ PŘIHLÁŠKY K PŘIHLÁŠENÍ – SIMIM METSLA
 
P.S.: Provincie zůstává EE, protože musíte zadat adresu svého bydliště ve své domovské zemi (NE V ITÁLII),
P.S.S.: Ujistěte se, že jste vložili formát data narozenin ve formátu DAY/MONTH/YEAR (a ne jako v USA MONTH/DAY/YEAR).

2. PRINT & SIGN & NASKENOVAT FORMULÁŘ

Pokud jste to ještě neudělali, vyplňte ho perem VELKÝMI PÍSMENY. Pro rychlé & snadné skenování .pdf můžete použít bezplatnou aplikaci, jako je „Evernote Scannable“ pro iOS nebo CamScanner pro Android. P.S.: Stejný postup můžete vždy použít k změně Codice Fiscale online po změně jména. Jen X v .pdf na 2 (místo 1) a přidejte svůj aktuální Codice Fiscale.

3. ZAŠLETE E-MAIL A ŽÁDÁTE O SVOU FISKÁLNÍ KODICE

Zašlete e-mail a zažádejte si o svůj Codice Fiscale online spolu s platnou kopií hlavní stránky pasu nebo kopie občanského průkazu EU s viditelnou stránkou s podpisem (někdy na zadní straně občanského průkazu) & snažte se udržet velikost několik MB.

Jak dlouho získat Codice Fiscale online?

Obvykle to trvá několik pracovních dní (červenec/srpen/září, prosinec/leden může trvat déle kvůli dovolené). obdržíte zpět svůj platný italský daňový kód Codice Fiscale, stejně jako tento:
 
 
P.S.: Pokud odpoví s žádostí o platné vízum & povolení k bydlení (permesso di soggiorno), zkuste jiný e-mail Agenzia della Entrate.
P.S.S: Zkontrolujte, zda jsou všechny údaje správné, a v případě potřeby odpovězte na stejný e-mail, abyste je opravili.

Jak mohu získat Codice Fiscale v Itálii, když už jsem tady?

Jak požádat o Codice Fiscale z Itálie & Jak požádat o Codice Fiscale z Itálie, Jak požádat o italský daňový kód & Jak požádat o italský daňový kód: Již jsem napsali také, jak získat Codice Fiscale v Itálii & jak získat Codice Fiscale Milan & jak získat Codice Fiscale v Římě nebo jiném městě v Itálii, kde se ocitnete, postup je vždy stejný.
 
Přihlaste se online s adresou trvalého pobytu ve vaší zemi nebo přejděte do místní kanceláře Agenzie delle Entrate. Pokud jste do země vstoupili se zaměstnaneckým vízem, jste již vlastníkem daňového kódu, protože byl udělen s vízem Italští diplomatičtí zástupci nebo konzuláty v zahraničí.
 
Můžete zajít do kanceláře italského finančního úřadu, která se nachází v každém druhém větším městě v Itálii, a vyplnit formulář pro svůj osobní italský daňový kód – Codice Fiscale. Na úřadě dostanete vytištěný papír A4, na kterém je váš oficiální daňový kód.
 
Tip pro profesionály: Již můžete přinést vytištěné & vyplněný formulář s sebou. Přineste si s sebou také kopii svého dokladu (platný cestovní pas nebo průkaz totožnosti vydaný místní zemí bydliště. Platné musí mít také fotografie a podpis.
 
Potom stačí přinést vyplněnou přihlášku & svůj průkaz totožnosti do nejbližší kanceláře Agenzia delle Entrate (Italská finanční agentura). Chcete-li najít nejbližší, vyhledejte „Agenzie delle Entrate“ v mapách Google ve vašem městě v Itálii.
 
Raději choďte vždy ráno, brzy, některé dny mají zavřeno i kvůli publikování. Získejte své que číslo a počkejte, až na vás přijde řada. Zadají vaše údaje a okamžitě vám poskytnou oficiální papírovou verzi vašeho jedinečného daňového identifikačního čísla Itálie ( Italský daňový kód).
 
Pokud nemáte tiskárnu, můžete e-mailem odeslat . pdf do jedné z mnoha “copisteria” (tiskáren a kopírek) a nechte je vytisknout. Kopii formuláře žádosti Codice Fiscale v angličtině naleznete také v kanceláři Agenzia delle Entrate (Italská finanční agentura).

Seznam všech kanceláří Agenzia delle Entrate (Italská finanční agentura) můžete také najít online: https://www1.agenziaentrate.gov.it/indirizzi/agenzia/uffici_locali/lista.htm?m=2&pr=MI

Pokud jste požádali o a italskou kartu zdravotního pojištění (Tessera Sanitaria), obdržíte kartu a bude na ní váš  Codice Fiscale (italsky daňový kód) vytištěný na zadní straně Tessera Sanitaria.

Jak získat kartu Codice Fiscale (plastová karta)?

Už neexistuje žádná samostatná plastová karta, ale jako alternativu můžete použít bezplatné aplikace, jako je „iTesserino“, která generuje čárový kód z vašeho Codice Fiscale, abyste jej měli vždy při sobě. , když je potřeba pro skenování, například v ordinaci lékaře nebo při odesílání balíku z italské pošty – Poste Italiane (funguje stejně jako aplikace pro všechny vaše věrnostní karty obchodů, jako je Stocard).

Možná vás někdy napadlo, co je to italské daňové identifikační číslo?

Codice Fiscale je pro jednotlivce italské národní identifikační číslo a daňový kód, generované na základě osobních údajů a skládá se z 16 alfanumerických znaků. Italské daňové identifikační číslo Codice Fiscale (TIN) je podobné číslu sociálního zabezpečení (SSN) v USA, číslu národního pojištění ve Spojeném království , NIE Číslo ve Španělsku & číslo BSN v Nizozemsku. Každý DIČ je jedinečný.
 
Codice Fiscale je osobní a jedinečná kombinace písmen a číslic k identifikaci jakékoli osoby v Itálii . Jediný platný Codice Fiscale (italský daňový kód) je pouze vydán přímo Agenzia delle Entrate (italský úřad pro příjmy) a je vypočítán z osobních údajů celé jméno (jména) a příjmení, datum a kraj narození. Nemá také žádnou fotografii vlastníka (jako každý jiný jiné platné ID).

Jak vygenerovat svůj Codice Fiscale?

Můžete si sami vypočítat svůj neoficiální Codice Fiscale a zkontrolovat, zda je platný (nebo/a pokud si jej nepamatujete mít). Vyhledání Codice Fiscale: Generátor fiskálních zákonů Itálie / generátor Codice Fiscale: italská kalkulačka daňových kódů a jasné úvody jak generovat váš italský fiskální kód.

Jak zkontrolovat svůj Codice Fiscale?

Zkontrolujte platnost svého Codice Fiscale s jasnými údaji. Codice Fiscale (italský daňový kód) je podobné US číslu sociálního zabezpečení (SSN), ale uvědomte si, že “SSN” v Itálii znamená něco úplně jiného.

Codice Fiscale je platný, ale certifikát již nemáte?

Vždy se můžete zeptat nového. Postup je vždy stejný než žádost o nový certifikát Codice Fiscale.

Co můžete dělat se svým daňovým číslem?

Daňové identifikační číslo není pouze pro placení daní v Itálii. Kromě toho, že potřebujete, abyste mohli studovat a pracovat v Itálii (také jako nezávislý pracovník), otevřít si bankovní účet, pronajmout si (na více než 30 dní) nebo koupit dům, podepsat smlouvy o službách, dokonce i nákupy online nebo jednoduše získat smlouvu na SIM/mobilní telefon a mnoho dalších příležitostí získat přístup k řadě služeb. SIM kartu jako Iliad můžete také nyní koupit v supermarketech, jako je ESSELUNGA.
 
Ve většině případů se musíte zaregistrovat u Italské národní zdravotní služby strong> (SSN Servizio Sanitario Nazionale), pokud zde zůstanete déle než 90 dní a potřebujete to i po použití Codice Fiscale (Italský fiskální kód) k registraci s italskou národní zdravotní službou (SSN Servizio Sanitario Nazionale), italský průkaz zdravotního pojištění (Tessera Sanitaria) bude mít Codice Fiscale Itálie vytištěné za ním pro snadné použití, když budete požádáni o naskenování.
 
Italský průkaz zdravotního pojištění (Tessera Sanitaria) má stejnou dobu platnosti povolení k pobytu, zatímco Codice Fiscale ( italský daňový zákoník) nevyprší. To znamená, že i když vyprší platnost italského průkazu zdravotního pojištění (Tessera Sanitaria), můžete jej stále používat jako italský daňový kód (daňové identifikační číslo Italia).
 
Doufám, že jsem odpověděl na vaši otázku Jak získat Codice Fiscale online v Itálii, pokud ne, můžete vždy ZÍSKAT MOJI NÁPOVĚDU  (podívejte se na všechny bezplatné informace nebo požádejte o pomoc). Hodně štěstí pro váš pobyt v Itálii pro volný čas & studujte nebo možná dokonce začněte svůj nový (pracovní) život zde! Svého rozhodnutí, že jste sem přišli, nebudete litovat. Už teď je jídlo tak dobré! Užijte si 😉 Byl bych více než rád, kdybych vám mohl pomoci: ZÍSKEJTE NÁPOVĚDU S VYPLNĚNÍM PŘIHLÁŠKY ZA VÁS