Jak zdobyć Codice Fiscale online — Kompletny przewodnik

Jak uzyskać włoski kod podatkowy – Codice Fiscale online?

Jeśli zastanawiasz się, czy czy możesz uzyskać Codice Fiscale online (włoski numer podatkowy / włoski kod podatkowy / włoski identyfikator podatkowy)  odpowiedź brzmi TAK! Jest bezpłatny i łatwe, nawet jeśli na początku może to być mylące, nawet po wyszukaniu „Codice Fiscale Włochy online” lub podobnych słów kluczowych w Google nie uzyskano żadnych dobrych odpowiedzi.
Każdy może to dostać, zapewniam Cię, nawet jeśli nie jesteś jeszcze we Włoszech i nie masz jeszcze wizy & zezwolenie na pobyt (permesso di soggiorno).
Dlaczego jestem tak pewny siebie, aby to napisać? Ponieważ od wielu lat udostępniam informacje za opłatą ludziom z większości krajów na świecie, jak uzyskać Codice Fiscale we Włoszech online lub offline.
Przy odrobinie cierpliwości każdy ma swój Codice Fiscale przy niewielkim lub żadnym wysiłku. Po prostu zaufaj procesowi i amp; Przeczytaj 5★★★★★ Pan Recenzje Google & uzyskaj swój Codice Fiscale online.
Zawsze możesz poproś o pomoc przy wypełnianiu formularza Codice Fiscale dla Ciebie, jeśli wypełnienie wydaje się zbyt skomplikowane (nie jest! 😉 ). Na szczęście alternatywnie, jeśli nie jesteś jeszcze we Włoszech, możesz złożyć wniosek w dowolnym języku włoskim urzędy konsularne w Twoim kraju zamieszkania.
W większości przypadków wszystko można zrobić online, bez konieczności podróżowania do stolicy (lub niektórych największych miast) w Twoim kraju. Może to być bardzo szybkie lub zająć więcej czasu niż samodzielne zastosowanie go online, ponieważ powinieneś go zdobyć wcześniej niż później, aby uniknąć stresu później, szczególnie jeśli nie znasz włoskiego biurokraty.

Jak uzyskać Codice Fiscale online?

Jak złożyć wniosek o włoski kod podatkowy (jak zrobić Codice Fiscale online) w 3 prostych krokach:

Proces do jak ubiegać się o Codice Fiscale ze Stanów Zjednoczonych online & jak ubiegać się o Codice Fiscale z USA

jak ubiegać się o Codice Fiscale z Wielkiej Brytanii, jest to samo,

nie ma znaczenia, z jakiego kraju aplikujesz, z UE lub spoza UE (w tym kraje Schengen).

1. POBIERZ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY O SKALA KODEKSU

Wydrukuj i wypełnij oficjalny formularz ze strony internetowej Agenzia delle Entrate, wpisz swoje dane bezpośrednio do .pdf (zalecane). Formularz i instrukcje są w formacie ANGIELSKI | NIEMIECKI | HISZPAŃSKI | WŁOSKI | FRANCUSKI | SŁOWEŃSKI

Pełny przewodnik jak wypełnić formularz Codice Fiscale?

Aby szybko dowiedzieć się, jak wypełnić formularz Codice Fiscale: WSTĘPNIE WYPEŁNIONY KOD FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY SKALA – SIIM METSLA
PS: Prowincja pozostaje EE, ponieważ musisz wpisać swój adres zamieszkania w swoim kraju (NIE WE WŁOSZECH),
PSS: pamiętaj, aby wstawić datę urodzin w formacie DZIEŃ/MIESIĄC/ROK (a nie jak w USA MIESIĄC/DZIEŃ/ROK).

2. DRUKUJ & ZNAK & ZESKANUJ FORMULARZ

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, wypełnij go długopisem WIELKIMI LITERAMI. Do szybkiego & łatwe skanowanie plików .pdf możesz użyć bezpłatnej aplikacji, takiej jak „Evernote Scannable” na iOS lub CamScanner na Androida. PS: Zawsze możesz użyć tej samej procedury, aby zmienić swój Codice Fiscale online po zmianie nazwy. Wystarczy, że X w .pdf do 2 (zamiast 1) i dodaj swój aktualny Codice Fiscale.

3. WYŚLIJ E-MAIL, ABY ZŁOŻYĆ WNIOSEK O SKALA KODICE

Wyślij wiadomość e-mail, aby złożyć wniosek o Codice Fiscale online wraz z ważną kopią strony głównej paszportu lub Kopia dowodu osobistego obywatela UE z widoczną stroną podpisu (czasami na odwrocie dowodu osobistego) & staraj się zachować rozmiar kilku MB.

Jak długo będzie dostępny Codice Fiscale online?

Zwykle zajmuje to kilka dni roboczych (lipiec/sierpień/wrzesień, grudzień/styczeń może potrwać dłużej ze względu na okresy urlopowe). otrzymasz z powrotem ważny włoski kod podatkowy Codice Fiscale, taki jak ten:
PS: Jeśli odpowie z prośbą o ważną wizę & pozwolenie na pobyt (permesso di soggiorno), wypróbuj inny e-mail Agenzia della Entrate.
PSS: Sprawdź, czy wszystkie informacje są poprawne i w razie potrzeby odpowiedz na ten sam e-mail w celu poprawienia.

Jak mogę uzyskać Codice Fiscale we Włoszech, kiedy już tu jestem?

Jak ubiegać się o Codice Fiscale z Włoch & Jak ubiegać się o Codice Fiscale z Włoch, Jak ubiegać się o włoski kod podatkowy & Jak ubiegać się o włoski kod podatkowy: Już napisałem również, jak zdobyć Codice Fiscale we Włoszech & jak uzyskać Codice Fiscale w Mediolan & jak zdobyć Codice Fiscale w Rzymie lub innym mieście we Włoszech, w którym się znajdujesz, proces jest zawsze taki sam.
Złóż wniosek online, podając adres zamieszkania w swoim kraju lub udaj się do lokalnego biura Agenzie delle Entrate. Jeśli wjechałeś do kraju z wizą pracowniczą, jesteś już właścicielem kodu podatkowego, ponieważ został on wydany wraz z wizą dla Włoscy agenci dyplomatyczni lub konsulaty za granicą.
Możesz udać się do biura Italian Revenue Agency, które jest obecne w każdym większym mieście we Włoszech i wypełnić formularz dla swojego osobistego włoskiego kodu podatkowego – Codice Fiscale. W biurze otrzymasz wydrukowany papier w formacie A4 z Twoim oficjalnym kodem podatkowym.
Wskazówka: możesz już przynieść wydrukowane & wypełniony formularz z tobą. Zabierz ze sobą również kopię swojego dokumentu (ważnego paszportu lub dowodu osobistego wydanego przez lokalny kraj zamieszkania. Ważne również muszą mieć zdjęcie i podpis.
W takim razie wystarczy przynieść wypełniony formularz zgłoszeniowy & dowód tożsamości do najbliższego biura Agenzia delle Entrate (włoski urząd skarbowy). Aby znaleźć najbliższą, wystarczy wyszukać „Agenzie delle Entrate” na mapach Google w Twoim mieście we Włoszech.
Lepiej zawsze rano, wcześnie, w niektóre dni są one również zamknięte z powodu publikacji. Zdobądź swój numer que i poczekaj na swoją kolej. wprowadzą Twoje dane i niezwłocznie dostarczą Ci oficjalną papierową wersję Twojego unikalnego numeru identyfikacji podatkowej we Włoszech ( Włoski kod podatkowy).
Jeśli nie masz drukarki, możesz wysłać e-mailem . pdf do jednej z wielu “copisterii” (drukarek i kopiarek) i pozwól im to dla Ciebie wydrukować. Kopię formularza zgłoszeniowego Codice Fiscale w języku angielskim można również znaleźć w biurze Agenzia delle Entrate (włoski urząd skarbowy).

Listę wszystkich biur Agenzia delle Entrate (Włoskiej Agencji Podatkowej) można również znaleźć online: https://www1.agenziaentrate.gov.it/indirizzi/agenzia/uffici_locali/lista.htm?m=2&pr=MI

Jeśli złożyłeś wniosek o włoskąkartę ubezpieczenia zdrowotnego (Tessera Sanitaria), otrzymasz kartę i będzie ona zawierać Twój  Codice Fiscale (włoski < b>kod podatkowy) wydrukowany z tyłu Tessera Sanitaria.

Jak zdobyć kartę Codice Fiscale (plastikową)?

Nie ma już oddzielnej plastikowej karty, ale jako alternatywę możesz użyć bezpłatnych aplikacji, takich jak „iTesserino”, które generują kod kreskowy z Twojego Codice Fiscale, aby mieć go zawsze przy sobie do pokazania , gdy jest to potrzebne do skanowania, na przykład w gabinecie lekarskim lub podczas wysyłania paczki z włoskiej poczty – Poste Italiane (działa w ten sam sposób, co aplikacja dla wszystkich kart lojalnościowych Sklepów, takich jak Stocard).

Może czasem zastanawiałeś się, co to jest włoski  identyfikator podatkowy?

Dla osób fizycznych Codice Fiscale to włoski krajowy numer identyfikacyjny i kod podatkowy, generowany na podstawie danych osobowych i składa się z 16 znaków alfanumerycznych. Włoski numer identyfikacji podatkowej Codice Fiscale (TIN) jest podobny do numeru ubezpieczenia społecznego (SSN) w Stanach Zjednoczonych, numeru ubezpieczenia społecznego w Wielkiej Brytanii , NIE Numer w Hiszpanii & numer BSN w Holandii. Identyfikator podatkowy każdego jest unikalny.
Codice Fiscale to osobista i unikalna kombinacja liter i cyfr do identyfikacji każdej osoby we Włoszech . Jedyny ważny Codice Fiscale (włoski kod podatkowy) jest wydawany tylko bezpośrednio przez Agenzia delle Entrate (włoski urząd skarbowy) i jest obliczany na podstawie danych osobowych pełne imię (imiona) i nazwisko (nazwiska), data i kraj urodzenia. Ponadto nie ma zdjęcia właściciela (jak żadne inny ważny dowód tożsamości).

Jak wygenerować swój Codice Fiscale?

Możesz samodzielnie obliczyć swoją nieoficjalną Codice Fiscale, aby sprawdzić, czy jest ona ważna (lub/i jeśli nie pamiętasz, aby ją mieć). Wyszukiwanie w Codice Fiscale: Generator Fiscal Code Italy / Generator Codice Fiscale: Kalkulator włoskiego kodu podatkowego i jasne wprowadzenie jak generować Twój włoski kod fiskalny.

Jak sprawdzić moje Fiscale Codice?

Sprawdź ważność swojego Codice Fiscale z wyraźnymi wskazaniami. Codice Fiscale (włoski kodeks podatkowy) jest podobny do amerykańskiego numeru ubezpieczenia społecznego (SSN),, ale pamiętaj, że „SSN”< /b> we Włoszech oznacza coś zupełnie innego.

Codice Fiscale jest ważny, ale nie masz już certyfikatu?

Zawsze możesz zapytać nowego. Proces jest zawsze taki sam, jak prośba o nowy certyfikat Codice Fiscale.

Co możesz zrobić ze swoim numerem podatkowym?

Identyfikator podatkowy służy nie tylko do płacenia podatków we Włoszech. Poza tym, aby móc studiować i pracować we Włoszech (również jako freelancer), otworzyć konto bankowe, wynająć (na dłużej niż 30 dni) lub kupić dom, podpisać umowy na media, nawet robiąc zakupy online lub po prostu aby uzyskać umowę na kartę SIM/telefon komórkowy i wiele innych okazji, aby uzyskać dostęp do różnych usług. Kartę SIM, taką jak Iliad możesz też po prostu kupić teraz w supermarketach takich jak ESSELUNGA.
Większość przypadków musisz zarejestrować się samodzielnie w Włoskiej Narodowej Służbie Zdrowia (SSN – Servizio Sanitario Nazionale), jeśli przebywasz tu dłużej niż 90 dni i potrzebujesz go nawet Po użyciu Codice Fiscale (włoski kodeks podatkowy) w celu rejestracji z włoską narodową służbą zdrowia (SSN – Servizio Sanitario Nazionale), włoską kartą ubezpieczenia zdrowotnego (Tessera Sanitaria) będzie mieć < /b>Codice Fiscale Italy wydrukowany za nim, aby był łatwy w użyciu, gdy zostaniesz poproszony o zeskanowanie.
Włoska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (Tessera Sanitaria) ma taki sam czas trwania zezwolenia na pobyt, podczas gdy Codice Fiscale ( Włoski kodeks podatkowy) nie wygasa. Oznacza to, że nawet po wygaśnięciu włoskiej karty ubezpieczenia zdrowotnego (Tessera Sanitaria) możesz nadal używać jej jako włoskiego kodu podatkowego (numer identyfikacji podatkowej Italia).
Mam nadzieję, że odpowiedziałem na twoje pytanie, Jak uzyskać Codice Fiscale online we Włoszech, teraz, jeśli nie, zawsze możesz UZYSKAJ MOJĄ POMOC  (sprawdź wszystkie bezpłatne informacje lub poproś o pomoc). Powodzenia podczas pobytu we Włoszech na czas wolny & uczyć się, a może nawet rozpocząć nowe (pracę) życie tutaj! Nie pożałujesz swojej decyzji, że tu przyjechałeś. Już jedzenie jest takie dobre! Ciesz się 😉 Byłbym bardzo szczęśliwy, mogąc pomóc: UZYSKAJ POMOC W WYPEŁNIENIU ZA CIEBIE FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY