Codice Fiscale çevrimiçi nasıl edinilir – Nihai Kılavuz

İtalyanca vergi kodu nasıl alınır – Codice Fiscale çevrimiçi?

Çevrimiçi olarak Codice Fiscale edinebilir misiniz diye merak ediyorsanız (İtalyanca vergi numarası / İtalyanca Vergi kodu / İtalyanca Vergi Kimliği )  yanıt EVET! Ücretsizdir & kolay, ilk başta kafa karıştırıcı olabilse bile, “Codice Fiscale Italy çevrimiçi” veya Google’daki benzer anahtar kelimeleri aradıktan sonra bile herhangi bir iyi yanıt alamadı.
 
Herkes alabilir, sizi temin ederim, henüz İtalya’da olmasanız ve henüz vizeniz yoksa & oturma izni (permesso di soggiorno).
 
Yazarken neden bu kadar eminim? Çünkü uzun yıllardır dünyanın birçok ülkesinden insanlarla Codice Fiscale İtalya’da çevrimiçi veya çevrimdışı nasıl edinilebileceği konusunda ücretli bilgiler paylaşıyorum.
 
Biraz sabırla herkes Codice Fiscale’ini çok az çabayla veya hiç çaba göstermeden edinir. Sürece güvenin & 5★★★★★ Google İncelemelerini Okuyun & Codice Fiscale’inizi çevrimiçi hale getirin.
 
Her zaman Codice Fiscale formunu doldurmak için yardım isteyin Eğer doldurmak çok karmaşık görünüyorsa (değil! 😉 ). Neyse ki, bir alternatif olarak, henüz İtalya’da değilseniz, herhangi bir İtalyanca’ya başvurabilirsiniz. ikamet ettiğiniz ülkedeki konsolosluk yetkilileri.
 
Çoğu durumda, ülkenizdeki başkente (veya bazı büyük şehirlere) seyahat etmenize gerek kalmadan her şey çevrimiçi olarak yapılabilir. Çok hızlı olabilir veya çevrimiçi olarak kendiniz uygulamaktan daha fazla zaman alabilir, çünkü daha sonra stresten kaçınmak için, özellikle de İtalyan bürokratik işlerine aşina değilseniz, daha sonra değil, daha kısa sürede bir tane edinmeniz gerekir.

Codice Fiscale’i çevrimiçi nasıl edinebilirim?

İtalyan vergi koduna nasıl başvurulur (Codice Fiscale çevrimiçi nasıl yapılır) 3 adımda kolayca:

Amerika Birleşik Devletleri’nden Codice Fiscale’e çevrimiçi olarak nasıl başvurulur? & ABD’den Codice Fiscale’e nasıl başvurulur

İngiltere’den Codice Fiscale’e nasıl başvurulur, dir aynı,

Hangi ülkeden, AB içinden veya dışından (Schengen ülkeleri dahil) başvuru yaptığınızın bir önemi yoktur.

1. CODICE MALİ BAŞVURU FORMUNU İNDİRİN 

Agenzia delle Entrate web sitesindeki resmi formu yazdırın ve doldurun, bilgilerinizi doğrudan .pdf’ye yazın (önerilir). Form ve talimatlar TÜRKÇE | ALMANCA | İSPANYA | İTALYANCA | FRANSIZCA | SLOVENYA

Tam kılavuz Codice Fiscale formu nasıl doldurulur?

Codice Fiscale formunu nasıl dolduracağınızı öğrenmek için: Önceden Doldurulmuş Kod BAŞVURU İÇİN MALİYE BAŞVURU FORMU – SIIM METSLA
 
Not: İkamet adresinizi kendi ülkenizde (İTALYA’DA DEĞİL) girmeniz gerektiğinden, eyalet EE olarak kalır
P.S.S.: Doğum tarihini GÜN/AY/YIL olarak (ABD AY/GÜN/YIL olarak değil) olarak eklediğinizden emin olun.

2. YAZDIR & İŞARETLE & FORMU TARALAYIN

Henüz yapmadıysanız, tükenmez kalemle BÜYÜK HARFLERLE doldurun. Hızlı & kolay .pdf taraması, iOS için “Evernote Scannable” veya Android için CamScanner gibi ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz. Not: Ad değişikliğinden sonra Codice Fiscale’inizi çevrimiçi olarak değiştirmek için her zaman aynı prosedürü kullanabilirsiniz. Sadece .pdf’deki X’i 2’ye (1 yerine) ve mevcut Codice Fiscale’inizi ekleyin.

3. CODICE FISCALE BAŞVURUSU İÇİN E-POSTA GÖNDERİN

Codice Fiscale çevrimiçi başvurunuz için e-postayı gönderin geçerli pasaport ana sayfa kopyanızla birlikte veya İmza sayfasının göründüğü AB vatandaşı kimlik kartı kopyası (bazen kimlik kartının arkasında) & boyutunu birkaç MB tutmaya çalışın.

Codice Fiscale’i çevrimiçi hale getirmek ne kadar sürer?

Genellikle birkaç iş günü sürer (Temmuz/Ağustos/Eylül, Aralık/Ocak tatil süreleri daha uzun sürebilir). aynen bunun gibi geçerli Codice Fiscale İtalyan vergi kodunuzu geri alacaksınız:
 
 
Not: Geçerli bir vize isteyerek yanıt verirlerse & oturma izni (permesso di soggiorno), başka bir Agenzia della Entrate e-postasını deneyin.
P.S.S: Tüm bilgilerin doğru olduğunu kontrol edin ve gerekirse düzeltme için aynı e-postayı yanıtlayın.

Bir zamanlar buradayken Codice Fiscale’i İtalya’da nasıl edinebilirim?

İtalya’dan Codice Fiscale’ye nasıl başvurulur & İtalya’dan Codice Fiscale’e nasıl başvurulur, İtalyan Vergi koduna nasıl başvurulur & İtalyan vergi koduna nasıl başvurulur: Zaten Codice Fiscale’nin İtalya’da nasıl edinileceğini de yazdık & Codice Fiscale nasıl edinilir Milano & Codice Fiscale’i Roma’da veya İtalya’da kendinizi bulduğunuz herhangi bir şehirde nasıl edinirsiniz, süreç her zaman aynıdır.
 
Ülke ikamet adresinizle çevrimiçi olarak başvurun veya yerel bir Agenzie delle Entrate ofisine gidin. Ülkeye çalışan vizesi ile girdiyseniz, vize ile verildiği için zaten vergi kodunun sahibisiniz. Yurtdışındaki İtalyan diplomatik ajanları veya konsoloslukları.
 
İtalya’daki diğer tüm büyük şehirlerde bulunan bir İtalyan Gelir Dairesi ofisine gidebilir ve kişisel İtalyan vergi kodunuz için bir form doldurabilirsiniz – Codice Fiscale. Ofiste, üzerinde resmi vergi kodunuz bulunan A4 kağıt çıktısı alacaksınız.
 
Profesyonel İpucu: Basılı & formu sizinle doldurdu. Belgenizin (geçerli pasaport veya ikamet ettiğiniz yerel ülke tarafından verilen kimlik kartının) aynı zamanda kopyasını da getirin. Geçerli olanların ayrıca fotoğraf ve imza.
 
O zaman sadece doldurulmuş başvuru formunuzu & kimliğinizi Agenzia delle Entrate’nin (İtalyan Gelir Dairesi) en yakın ofisine gönderin. En yakın olanı bulmak için İtalya’daki şehrinizde Google haritalarında “Agenzie delle Entrate” aramanız yeterlidir.
 
Her zaman sabah erken gidin, bazı günler yayın için de kapalılar. Sıra numaranızı alın ve sıranızı bekleyin. Verilerinizi girecekler ve benzersiz vergi kimlik numaranızın İtalya resmi basılı sürümünü hemen size sunacaklar ( İtalyanca vergi kodu).
 
Bir yazıcınız yoksa, . pdf’yi birçok “copisteria” (yazıcı ve fotokopi makinesi)‘nden birine kopyalayın ve sizin için yazdırmalarına izin verin. Agenzia delle Entrate’nin (İtalyan Gelir Dairesi) ofisinde Codice Fiscale başvuru formunun İngilizce bir kopyasını da bulabilirsiniz.

Agenzia delle Entrate’nin (İtalyan Gelir Dairesi) tüm ofislerinin bir listesini çevrimiçi olarak da bulabilirsiniz: https://www1.agenziaentrate.gov.it/indirizzi/agenzia/uffici_locali/lista.htm?m=2&pr=MI

Bir İtalyan sağlık sigortası kartı (Tessera Sanitaria) için başvuruda bulunduysanız, size kart ve  Codice Fiscale (İtalyanca < b>vergi kodu) Tessera Sanitaria’nın arkasına basılmıştır.

Codice Fiscale kartı (plastik kart) nasıl alınır?

Artık ayrı bir plastik kart yok ama alternatif olarak Codice Fiscale’inizden barkod üreten ve her zaman yanınızda bulundurmak için “iTesserino” gibi ücretsiz uygulamaları kullanabilirsiniz. , taramalar için gerektiğinde, örneğin doktorlar ofisinde veya İtalyan Postanesi’nden bir paket gönderirken – Poste Italiane (Stocard gibi tüm Mağaza Sadakat kartlarınız için uygulamayla aynı şekilde çalışır).

Belki bazen bir İtalyan vergi kimliğinin ne olduğunu merak etmişsinizdir?

Bireyler için Codice Fiscale, İtalyan ulusal kimlik numarası ve vergi kodudur , kişisel verilere dayalı olarak oluşturulur ve 16 alfasayısal karakterden oluşur. İtalyan Vergi Kimlik Numarası Codice Fiscale (TIN), ABD’deki Sosyal Güvenlik Numarasına (SSN), Birleşik Krallık’taki Ulusal Sigorta numarasına benzer , İspanya’daki NIE Numarası & Hollanda’daki BSN numarası. Herkesin Vergi Kimliği benzersizdir.
 
Codice Fiscale, İtalya’daki herhangi bir kişiyi tanımlamak için kişisel ve benzersiz bir harf ve sayı kombinasyonudur . Geçerli tek Codice Fiscale (İtalyanca vergi kodu) yalnızca doğrudan Agenzia delle Entrate (İtalyan Gelir Kurum) tarafından verilir ve kişisel bilgilerden hesaplanır tam ad(lar) ve soyad(lar), tarih ve doğum il. Ayrıca, sahibinin fotoğrafı da yoktur (herhangi bir diğer geçerli kimlik).

Codice Fiscale’inizi nasıl oluşturabilirsiniz?

Geçerli olup olmadığını (veya/ve sahip olduğunuzu hatırlamıyorsanız) kontrol etmek için resmi olmayan Codice Fiscale’inizi kendiniz hesaplayabilirsiniz. Codice Fiscale araması: Fiscal Code İtalya oluşturucu / Codice Fiscale oluşturucu: İtalyan Vergi kodu hesaplayıcısı ve nasıl oluşturulacağına dair anlaşılır girişler İtalyan mali kodunuz.

Codice Fiscale’imi nasıl kontrol edebilirim?

Codice Fiscale’inizin geçerliliğini net göstergelerle kontrol edin. Codice Fiscale (İtalyan Vergi Kanunu), ABD Sosyal Güvenlik Numarasına (SSN), benzer, ancak “SSN” olduğunu unutmayın. İtalya’da tamamen farklı bir anlama gelir.

Codice Fiscale geçerli, ancak artık sertifikanız yok mu?

Her zaman yenisini sorabilirsiniz. İşlem her zaman yeni bir Codice Fiscale Sertifikası istemekle aynıdır.

Vergi numaranızla

neler yapabilirsiniz? Vergi numarası sadece İtalya’da vergi ödemek için değildir. İtalya’da okuyabilmek ve çalışabilmek (ayrıca serbest meslek sahibi olarak), banka hesabı açmak, kiralamak (30 günden fazla) veya bir ev satın almak, kamu hizmeti sözleşmeleri imzalamak için ihtiyaç duymanın yanı sıra, hatta çevrimiçi alışveriş yapmak veya sadece bir SIM/cep telefonu sözleşmesi almak ve çeşitli hizmetlere erişim elde etmek için daha birçok fırsat. Iliad gibi SIM kart Ayrıca şimdi ESSELUNGA gibi süpermarketlerden de satın alabilirsiniz.
 
Vakaların çoğu kendinizi İtalyan Ulusal Sağlık Hizmeti‘ne kaydettirmeniz gerekir güçlü> (SSN Servizio Sanitario Nazionale), 90 günden daha uzun bir süre burada kalırsanız ve kayıt olmak için Codice Fiscale’i (İtalyan Mali Kanunu) kullandıktan sonra bile buna ihtiyacınız varsa İtalyan Ulusal Sağlık Servisi (SSN Servizio Sanitario Nazionale), ile İtalyan Sağlık Sigortası Kartı (Tessera Sanitaria) Taramanız istendiğinde kolay kullanmanız için arkasında basılan Codice Fiscale Italy .
 
İtalyan Sağlık Sigortası Kartı (Tessera Sanitaria) aynı kalma izni süresine sahipken, Codice Fiscale ( İtalyan Vergi Kanunu) süresi dolmaz. Bu, İtalyan Sağlık Sigortası Kartının (Tessera Sanitaria) süresi dolduğunda bile, onu bir İtalyan Vergi Kodu (vergi kimlik numarası Italia) olarak kullanmaya devam edebileceğiniz anlamına gelir.
 
Umarım sorunuzu yanıtlayabilmişimdir, İtalya’da Codice Fiscale çevrimiçi nasıl edinilir, şimdiye kadar, değilse, istediğiniz zaman YARDIMIM ALIN  (tüm ücretsiz bilgilere göz atın veya yardım isteyin). İtalya’da eğlenmek ve eğlenmek için kalmanız için iyi şanslar; burada çalışın veya hatta yeni (iş) hayatınıza başlayın! Buraya geldiğiniz için kararınızdan pişman olmayacaksınız. Zaten yemek çok iyi! Keyfini çıkarın 😉 Yardımcı olmaktan çok memnun olurum: BAŞVURU FORMUNU DOLDURMAK İÇİN YARDIM ALIN