Ako získať Codice Fiscale online – Ultimate Guide

Ako získať taliansky daňový kód – Codice Fiscale online?

Ak vás zaujíma, či môžete získať Codice Fiscale online (talianske daňové číslo / talianske Daňový kód / talianske DIČ )  odpoveď je ÁNO! Je to zadarmo & jednoduché, aj keď na prvý pohľad to môže byť mätúce, aj keď vyhľadávanie „Codice Fiscale Italy online“ alebo podobných kľúčových slov v službe Google nezískalo žiadne dobré odpovede.
Môže to dostať každý, uisťujem vás, aj keď ešte nie ste v Taliansku a ešte nemáte víza & povolenie na pobyt (permesso di soggiorno).
Prečo som taký sebavedomý, že to napíšem? Pretože už mnoho rokov zdieľam informácie za poplatok s ľuďmi z väčšiny krajín sveta, ako získať Codice Fiscale v Taliansku online alebo offline.
S trochou trpezlivosti má každý svoj Codice Fiscale za malú alebo žiadnu námahu. Stačí dôverovať procesu & Recenzia★★★ 5 pre Google & získajte svoj Codice Fiscale online.
Vždy môžete požiadajte o pomoc s vyplnením formulára Codice Fiscale pre vás, ak sa vám vyplnenie zdá príliš komplikované (nie je! 😉 ). Našťastie, ak ešte nie ste v Taliansku, môžete podať žiadosť v ktorejkoľvek taliančine konzulárne úrady v krajine vášho pobytu.
Vo väčšine prípadov sa dá všetko urobiť online, bez toho, aby ste museli cestovať do hlavného mesta (alebo niektorých najväčších miest) vašej krajiny. Môže to byť veľmi rýchle alebo vám to zaberie viac času, ako keby ste si to sami aplikovali online, pretože by ste si ho mali zaobstarať skôr ako neskôr, aby ste sa vyhli neskoršiemu stresu, najmä ak nie ste oboznámení s talianskou byrokraciou.

Ako získam Codice Fiscale online?

Ako jednoducho požiadať o taliansky daňový kód (ako vytvoriť Codice Fiscale online) v 3 krokoch:

Proces na ako požiadať o Codice Fiscale zo Spojených štátov online & ako požiadať o Codice Fiscale z USA

ako požiadať o Codice Fiscale zo Spojeného kráľovstva, je to isté,

Nezáleží na tom, z ktorej krajiny žiadate, v rámci EÚ alebo mimo nej (vrátane krajín Schengenu).

1. STIAHNUŤ FORMULÁR FISKÁLNEJ PRIHLÁŠKY CODICE 

Vytlačte a vyplňte oficiálny formulár z webovej stránky Agenzia delle Entrate, napíšte svoje údaje priamo do .pdf (odporúčame). Formulár a pokyny sú v ANGLIČTINA | NEMČINA | ŠPANIELŠTINA | TALIANČINA | FRANCÚZSKY | SLOVENČINA

Úplný sprievodca ako vyplniť formulár Codice Fiscale?

Ak chcete rýchlo zistiť, ako vyplniť formulár Codice Fiscale: PREDVYPLNENÝ KÓDEX FORMULÁR FISCALE PRIHLÁŠKY NA PRIHLÁŠKU – SIMIM METSLA
P.S.: Provincia zostáva EE, pretože musíte zadať adresu trvalého pobytu vo svojej domovskej krajine (NIE V TALIANSKU),
P.S.S.: Uistite sa, že ste vložili formát dátumu narodenín ako DAY/MONTH/YEAR (a nie ako v USA MONTH/DAY/YEAR).

2. PRINT & SIGN & SKENOVAŤ FORMULÁR

Ak ste to ešte neurobili, vyplňte ho perom s VEĽKÝMI PÍSMENAMI. Pre rýchle & jednoduché skenovanie .pdf, môžete použiť bezplatnú aplikáciu, ako je „Evernote Scannable“ pre iOS alebo CamScanner pre Android. P.S.: Vždy môžete použiť rovnaký postup na zmenu Codice Fiscale online po zmene mena. Iba X v .pdf na 2 (namiesto 1) a pridajte svoj aktuálny Codice Fiscale.

3. ODOŠLITE E-MAIL A POŽIADAJTE O SVOJ FISCALE CODICE

Odošlite e-mail a požiadajte o svoj Codice Fiscale online spolu s platnou kópiou hlavnej stránky pasu alebo kópia občianskeho preukazu občana EÚ s viditeľnou stránkou s podpisom (niekedy na zadnej strane občianskeho preukazu) & snažte sa udržať veľkosť niekoľko MB.

Ako dlho budete mať Codice Fiscale online?

Zvyčajne to trvá niekoľko pracovných dní (júl/august/september, december/január môže trvať dlhšie kvôli dovolenkám). dostanete späť svoj platný taliansky daňový kód Codice Fiscale, ako je tento:
P.S.: Ak odpovedia so žiadosťou o platné vízum & povolenie na pobyt (permesso di soggiorno), skúste iný e-mail Agenzia della Entrate.
P.S.S: Skontrolujte, či sú všetky informácie správne, a v prípade potreby odpovedzte na rovnaký e-mail, aby ste ich opravili.

Ako môžem získať Codice Fiscale v Taliansku, keď už som tu?

Ako požiadať o Codice Fiscale z Talianska & Ako požiadať o Codice Fiscale z Talianska, Ako požiadať o taliansky daňový kód & Ako požiadať o taliansky daňový kód: Už som napísali tiež, ako získať Codice Fiscale v Taliansku & ako získať Codice Fiscale Milan & ako získať Codice Fiscale v Ríme alebo akomkoľvek inom meste v Taliansku, kde sa ocitnete, postup je vždy rovnaký.
Požiadajte online s adresou svojho bydliska v krajine alebo prejdite do miestnej kancelárie Agenzie delle Entrate. Ak ste do krajiny vstúpili so zamestnaneckým vízom, už ste vlastníkom daňového kódu, keďže bol udelený s vízom Talianski diplomatickí zástupcovia alebo konzuláty v zahraničí.
Môžete zájsť do kancelárie talianskej daňovej agentúry, ktorá sa nachádza v každom inom väčšom meste v Taliansku, a vyplniť formulár pre váš osobný taliansky daňový kód – Codice Fiscale. Na úrade dostanete vytlačený papier formátu A4, na ktorom je váš oficiálny daňový kód.
Tip pre profesionálov: Vytlačené & vyplnený formulár so sebou. Prineste si so sebou aj kópiu svojho dokladu (platný pas alebo občiansky preukaz vydaný v miestnej krajine bydliska. Platné musíte mať tiež fotografia a podpis.
Potom si už len musíte priniesť vyplnenú prihlášku & váš preukaz totožnosti do najbližšej kancelárie Agenzia delle Entrate (Talianska daňová agentúra). Ak chcete nájsť najbližšiu, vyhľadajte „Agenzie delle Entrate“ v mapách Google vo vašom meste v Taliansku.
Choďte radšej vždy ráno, skoro, niektoré dni sú zatvorené aj kvôli zverejneniu. Získajte svoje que číslo a počkajte, kým na vás príde rad. zadá vaše údaje a okamžite vám poskytne oficiálnu papierovú verziu vášho jedinečného daňového identifikačného čísla Taliansko ( Taliansky daňový kód).
Ak nemáte tlačiareň, môžete e-mailom poslať e-mail . pdf do jednej z mnohých “copisteria” (tlačiarní a kopíriek) a nechajte ich vytlačiť. Kópiuformulára žiadosti Codice Fiscale v angličtine môžete nájsť aj v kancelárii Agenzia delle Entrate (Talianska daňová agentúra).

Zoznam všetkých kancelárií Agenzia delle Entrate (Talianska daňová agentúra) nájdete aj online: https://www1.agenziaentrate.gov.it/indirizzi/agenzia/uffici_locali/lista.htm?m=2&pr=MI

Ak ste požiadali o taliansku kartu zdravotného poistenia (Tessera Sanitaria), dostanete kartu a bude obsahovať váš  Codice Fiscale (taliansky < b>daňový kód) vytlačený na zadnej strane Tessera Sanitaria.

Ako získať kartu Codice Fiscale (plastová karta)?

Už neexistuje žiadna samostatná plastová karta, ale ako alternatívu môžete použiť bezplatné aplikácie ako „iTesserino“, ktoré generujú čiarový kód z vášho Codice Fiscale, aby ste ho mali vždy pri sebe. , keď je to potrebné na skenovanie, napríklad v ordinácii lekára alebo pri odosielaní balíka z talianskej pošty – Poste Italiane (funguje rovnakým spôsobom ako aplikácia pre všetky vaše vernostné karty obchodov, ako je Stocard).

Možno ste si niekedy položili otázku, čo je talianske daňové identifikačné číslo?

Pre jednotlivcov je Codice Fiscale talianske národné identifikačné číslo a daňový kód, vygenerované na základe osobných údajov a skladá sa zo 16 alfanumerických znakov. Talianske daňové identifikačné číslo Codice Fiscale (TIN) je podobné ako číslo sociálneho zabezpečenia (SSN) v USA, číslo národného poistenia v Spojenom kráľovstve , NIE Číslo v Španielsku & číslo BSN v Holandsku. Každé daňové identifikačné číslo je jedinečné.
Codice Fiscale je osobná a jedinečná kombinácia písmen a číslic na identifikáciu akejkoľvek osoby v Taliansku . Jediný platný Codice Fiscale (taliansky daňový kód) vydáva iba priamo Agenzia delle Entrate (taliansky daňový úrad) a je vypočítaný z osobných informácií celé meno (mená) a priezvisko (mená), dátum a kraj narodenia. Nemá tiež žiadnu fotografiu vlastníka (ako každý iný iné platné ID).

Ako vygenerovať kód Codice Fiscale?

Svoj neoficiálny Codice Fiscale si môžete vypočítať sami, aby ste si overili, či je platný (alebo/a ak si ho nepamätáte mať). Vyhľadávanie Codice Fiscale: Generátor Fiškálneho kódu Taliansko / Generátor Codice Fiscale: Talianska kalkulačka daňových kódov a jasné úvody ako generovať váš taliansky fiškálny kód.

Ako skontrolovať svoj Codice Fiscale?

Skontrolujte platnosť svojho Codice Fiscale s jasnými údajmi. Codice Fiscale (Taliansky daňový kód) je podobné US číslu sociálneho zabezpečenia (SSN),, ale uvedomte si, že “SSN” v Taliansku znamená niečo úplne iné.

Codice Fiscale je platný, ale certifikát už nemáte?

Vždy sa môžete opýtať nového. Postup je vždy rovnaký ako pri požiadaní o nový certifikát Codice Fiscale.

Čo môžete urobiť so svojím daňovým číslom?

Daňové identifikačné číslo nie je len na platenie daní v Taliansku. Okrem toho, že je potrebné, aby ste mohli študovať a pracovať v Taliansku (aj ako nezávislý pracovník), otvoriť si bankový účet, prenajať si (na viac ako 30 dní) alebo kúpiť dom, podpísať zmluvy o službách, dokonca aj pri nákupoch online alebo jednoducho na získanie zmluvy na SIM/mobilný telefón a mnoho ďalších príležitostí na získanie prístupu k rôznym službám. SIM kartu ako Iliad môžete teraz kúpiť aj v supermarketoch ako ESSELUNGA.
Vo väčšine prípadov musíte sa zaregistrovať na Talianskej národnej zdravotnej službe (SSN Servizio Sanitario Nazionale), ak tu zostanete dlhšie ako 90 dní a potrebujete ho aj po použití Codice Fiscale (Taliansky daňový kód) na registráciu s talianskou národnou zdravotnou službou (SSN Servizio Sanitario Nazionale), taliansky preukaz zdravotného poistenia (Tessera Sanitaria) bude mať Codice Fiscale Taliansko vytlačené za ním, aby ste ho mohli jednoducho použiť, keď ho budete vyzvaní naskenovať.
Taliansky preukaz zdravotného poistenia (Tessera Sanitaria) má rovnakú dĺžku povolenia na pobyt, kým Codice Fiscale ( taliansky daňový kód) nevyprší. Znamená to, že aj keď platnosť talianskeho preukazu zdravotného poistenia (Tessera Sanitaria) vyprší, stále ho môžete používať ako taliansky daňový kód (daňové identifikačné číslo Italia).
Dúfam, že som odpovedal na vašu otázku Ako získať Codice Fiscale online v Taliansku, ak nie, môžete vždy ZÍSKAJTE MOJU POMOC  (pozrite si všetky bezplatné informácie alebo požiadajte o pomoc). Veľa šťastia pre váš pobyt v Taliansku na voľný čas & študovať alebo možno aj začať svoj nový (pracovný) život tu! Svoje rozhodnutie, že ste sem prišli, neoľutujete. Už teraz je jedlo také dobré! Užite si 😉 Bol by som viac než rád, keby som vám mohol pomôcť: ZÍSKAJTE POMOC S VYPLNENÍM PRIHLÁŠKY ZA VÁS